10 Eylül 2013 Salı

Bağırsak Solucanı ve Kurtlardan Kurtulmak İçin Bitkisel Çözüm

Bağırsak solucanı ve kurt

Bağırsak solucanları genellikle çocukların bağırsaklarında yaşayan ve anal kaşıntıya neden olan ve çok sık görülen parazitlerdir. Bağırsak solucanları son derece bulaşıcıdır. Bir çocuk çok küçük bağırsak solucanı yumurtalarını eline alıp bunları ağzına götürdü­ğünde vücuda girerler.
0.5 mm’lik, beyaz, ip gibi büyük kurtlar bağırsakta yaşarlar ve anüsün dışındaki deriye geçip yumurtalarını bırakıp ölürler. Yumurtadan çıkarlarken şiddetli kaşıntılara neden olurlar.

Çocuğunuz bu bölgeyi kaşırsa ve ellerini yıkamadan ağzına götürürse, yumurtalar sindirim sistemine geçer, burada olgun­laşır ve yukarıdaki işlem tekrar­lanır. Yumurtalar toprakta, evdeki tozlarda, kıyafetlerde ve nevresim­lerde haftalarca yaşayabilirler.

Belirtileri
İlk belirtiler anüs çevresinde ve popo arasında özellikle geceleri görülen kaşıntılardır. Kız çocuk­ları idrar çıkarırken vajinalarında kaşınma ve yanma hissedebilirler. Huzursuzluk ve düzensiz uyku da diğer belirtiler arasındadır. Ancak bazı çocuklarda hiç bir belirti görülmeyebilir.

Tedavisi

Anal delik çevresinde özellikle gece saatlerinde küçük kurtlan görebilirsiniz. Kurtları gördü­ğünüzde ya da çocuğunuz anal bölgesinin kaşınmasından şikayet ettiğinde bu bölgeye yapışkan bir bant yapıştırın ve bu bantı doktorunuza götürün. Doktor bu bandı mikroskop altında incele­yecek ve bağırsak solucanı ile yumurtalarının var olup olmadı­ğına bakacaktır.

Doktorunuz kurtçukları öldüren bir ilaç ile bütün ailenin tedavi görmesini önerebilir (çünkü bu parazitler çok kolay yayılır).
Yumurtaların en sevdiği bölge olan  tırnaklarınızı kısa kesin. Ayrıca bütün aile üyelerinin tuvaleti kullandıktan ya da evcil bir hayvanı sevdikten sonra sık sık ellerini yıkamalarını sağlayın. Yumurtaları öldürmek için bütün yatak örtülerini sıcak suda yıkayın ve güneşte kurutun.


ÇÖZÜM
İsminin açıklanmasını istemeyen değerli bir üyemizin uygulamış olduğu bir çözümü sizlerle paylaşmak istedik. Kendisine çok teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımızı gönderiyoruz.

        200gr doğal taze kabak çekirdeği alın bunun kabuklarını ayıklayıp içini çıkarın. Akşam yemeğinde fazla bir şey yemeden yatın sabah aç karnına bu 200 gr ayıklanmış kabak çekirdeğini ağızda iyice çiğneyerek yeyin 2 saat sonra 1 tatlı kaşığı halis zeytinyağına 3-4 damla limon sıkın ve için mide hazma başladığı zaman ince bağırsaklarda hafif sızlama hissi olur korkmayın tuvalete çıkabilirseniz çıkın çıkamazsanız 2 gün ara verin (bu iki gün içerisinde kuru incir ve kayısı gibi kabızlığı giderecek gıdaları bol bol tüketin ve bol su için) 2 gün sonra aynı işlemi tekrar yapın. Bakın barsaklarınızdaki kurtlar, solucanlar nasıl dökülecek görün.

12 yorum:

 1. çok teşekkürler. sadece bir sorum olacak. kabak çekirdeklerini yedikten sonra kahvaltıyı yapabilir miyiz yoksa yine mi aç karnına zeytinyağı ile limonu içelim. şimdiden sağolun

  YanıtlayınSil
 2. Elbette aç karnına uygulanacak. Bütün bu işlemler bittikten sonra yemek yiyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

  YanıtlayınSil
 3. kurtlar çıkarken çok ağrıyormu

  YanıtlayınSil
 4. Bnde bir kasinti oluyor bi olmuyor bi keresinde dışkimda kucuk bi solucan gördüm napmam gerek ? Yardim ltfen

  YanıtlayınSil
 5. Ben kurt olup olmadığını bilmiyorum ne yapmam gerek bide kabak Çekirdeği ne alerjim var baska çözüm varmı acaba

  YanıtlayınSil
 6. Ben kurt olup olmadığını bilmiyorum ne yapmam gerek bide kabak Çekirdeği ne alerjim var baska çözüm varmı acaba

  YanıtlayınSil
 7. arkadaslar ben bu hastaliga ikinci kez yakalandim birincisinde bir dis sarimsagi sirke ile hap gibi yuttum ve cok basarili oldu ama simdi gecmiyor ne yapmaliyim lutfen biri yardim etsin tuvalete cikmaya korkuyorum ve aileme soylemeye utaniyorum

  YanıtlayınSil
 8. aile saglık merkezine gitsem bana ne yaparlar açıp popoma bakarlarmı

  YanıtlayınSil
 9. kiz cocuklarinda vajinada kasinma ve yanma demissiniz vajinaya da gecme ihtimali var mi??

  YanıtlayınSil
 10. Arkadaşlar bunun gerçekten faydası varmı

  YanıtlayınSil
 11. Parazitin ne gibi belirtileri var

  YanıtlayınSil
 12. size yardımcı olmaya çalışmış ölmezsiniz sonuçta kabak çekirdeği biraz mantık lütfen

  YanıtlayınSil