10 Şubat 2013 Pazar

Yanık İçin Kesin Çözüm

 Değerli takipçilerimizden Feride Yılmaz Çerkez  hanımefendiden gelen güzel bir uygulamayı sizlerle paylaşmak istedik. Kendisine gösterdiği bu hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyoruz.
 • Bir püf noktasıda benden gelsin kesinlikle başıma geldi iki defa denenmiş çok çok işe yarayan bir yöntemdir....
   Kaynar çay veya su dökülen bir yerimize hemen zaman kaybetmeden patatesi kabuklarıyla rendeleyip yanan yere koyup tülbentle bağlıyoruz yaranın kabarmasını engeller kesinlikle sızlamasını önler birkaç saat sonra hiç bir şeyiniz kalmaz.


  YUMURTA AKI ( çok önemli oku ve paylaş )
  Bu yöntem itfaiyecilerin eğitimi sırasında ders olarak verilmiş
  Bir yanık meydana geldiğinde, kapsadığı alan ne olursa olsun ilk yardım, etkilenen alanı sıcaklık azalıncaya ve deri tabakalarını yakmayı bırakıncaya kadar soğuk suyun altına tutmak ve sonrasında bu bölgeye yumurta akı uygulamaktan oluşmaktadır.
  ...Bir kimsenin elinin büyük bir kısmı kaynar su ile yandığında, duyduğu büyük acıya rağmen elini soğuk su musluğunun altına tutmuş ve sonrasında 2 yumurta kırmış, aklarını ayırmış ve çırpmış ve elini içine daldırmıştır.
  Eli o denli yanmış durumdadır ki yumurta akı uygulanır uygulanmaz derisi kurumuş ve yumurta akı bir film tabakası oluşturmuştur.
  Daha sonra bu kişi yumurta akının doğal bir kollajen (bir tür albüminoid) olduğunu öğrenmiş ve en az bir saat boyunca eline tabaka üzerine tabaka gelecek şekilde yumurta akı uygulamıştır. Öğleden sonra hiçbir acı duymaz olmuştur. Ertesi sabah yanık bölgesinde nerdeyse belirsiz bir kırmızımsı leke kalmıştır. Elinde sürekli ve feci görünüşlü bir yara izi kalacağını düşünürken 10 gün sonra geride hiçbir yanık izi kalmamış ve hatta deri eski normal rengine yeniden kavuşmuştur!
  Yanan bölge yumurta akında mevcut ve aslında vitamin dolu bir plasenta (etene) olan kollajen sayesinde tamamen yenilenmişti
  BİLGİLENDİRMEK İÇİN PAYLAŞIN LÜTFEN !