8 Ağustos 2014 Cuma

Kilo Aldıran İçecek Tarifi - Kilo Almak İçin İştah Açıcı Bitkisel İçecek Nasıl Yapılır ?


Kilo Aldıran İçecek Tarifi-Kilo Almak İçin İştah Açıcı Bitkisel İçecek Nasıl Yapılır ?

 1 su bardağı kaynamış sütün içine;
 1 tatlı kaşığı dövülmüş kakule
 1 çay kaşığı tarçın
 1 tatlı kaşığı bal

ilave edip 10 -15 dakika demlendirip süzdükten sonra sabah aç karnına için, her sabah yeni demleyerek bu karışımdan tükettiğiniz taktirde iştahınız açılacaktır.


Kişilerde iştah problemi psikolojik olabileceği gibi vücuttaki bir rahatsızlıktan dolayıda kaynaklanabilir.Kilo alamama problemi için iştah açıcı yicekler hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz.

Acıktıran yiyecekler

Greyfurt:
Diyet yapıyorsanız uzak durmanız gerekenlerden biri de greyfurttur. Kansere karşı koruyucu olan greyfurtun yağ yakıcı özelliği olsa da, kötü yanı iştah açıcı özelliğinin de bulunmasıdır.

Karalahana: Karaciğer ve bazı kan kanseri türlerine de iyi gelen kara lahana, ayrıca iyi bir iştah açıcıdır.

Patates: Patatesin yapısında bulunan bileşikler kan basıncını düşürücü etki gösterir; bu endenle glisemik endeksi yüksek olan yiyecekler arasında bulunan patates, özellikle kızartma şeklinde pişirilirse çok çabuk acıkmanıza neden olur.

Kırmızı Biber:
Kolesterolü önleyici özelliği bulunan kırmızı biber iştah açar. Bu nedenle acı bir yemek yediğinizde doyduğunuzu çok kolay anlayamazsınız.

Nohut: Mideyi temizleyerek iştah açan nohut, sağlık açısından yararlı olsa da kilo verirken çok fazla tüketilmemesi gereken bir kurubaklagildir.

İncir: Kilo Aldırıcı özelliği bulunan incir iştah açar, bu nedenle diyet döneminde yemeniz tavsiye edilmez.

Havuç: Havucun kalorisi ve glisemik endeksi diğer sebzelere göre daha yüksektir. Bu nedenle acıktırıcı özelliği olan havucun diyetlerde bulunmaması gerekir.

Tuz: Tuz iştah açıcı özelliğe sahiptir. Çok tuzlu bir besinin ardından Tatlı yeme isteğinin doğması, kan şekerinizdeki dalgalanmalar yüzündendir. Özellikle diyette tüketimden kaçınılmalıdır.

Tarçın: Kokusuyla özellikle tatlıların vazgeçilmezi olan tarçın da çok çabuk acıktıran baharatlardandır.

Mısır: Glisemik endeks değerinin yüksek olması nedeniyle kan şekeri seviyesini yükselten mısır, yendikten sonra açlık hissi uyandırır. Bu nedenle diyet yapanların uzak durması kilo almak isteyenlerin de sık sık tüketmesi gereken bir besindir.