26 Haziran 2013 Çarşamba

Salça Lekesi Nasıl Temizlenir

Mutfağınızda yerde veya masanızın üzerine serili muşambaların üzerine salça damladıysa, çok kolay yöntemle bu lekeden kurtulabilirsiniz. Bir miktar asetonu bir bezin üzerine döküp, muşambalarınızı bununla silin, lekenin yok olduğunu göreceksiniz.
Salça lekesini çıkarmanın bir başka yolu da lekelenen eşyanızı güneşe koyup birkaç saat böylece güneşte bekletmektir. Birkaç saat sonra lekenin kesinlikle kaybolduğunu ve lekeden hiç eser kalmadığını iddia eden bir yakınımız tavsiye etti. Denemenizi öneririz.  

Akmayan Makyaj İçin Püf Noktaları


Akmayan bir makyaj için elbette  bazı ipuçları var. İster özel geceler için uygulanan, kalıcılığını uzun süre koruyan bir makyaj yapın, ister hafif günlük bir makyaj uygulayın, bu kolay tekniklerle makyajınızın sabahtan akşama kadar taze görünmesini sağlayabilirsiniz. Yalnız tekniklere geçmeden şunu belirtelim: Bir kadının en iyi makyaj koruyucusu toz pudradır.

Kapatıcı :
Kapatıcıyı göz altlarınıza noktalar halinde bastırın ve nazikçe yayın. Şimdi küçük bir pudra fırçasıyla saydam, toz bir pudrayı bu bölgeye hafifçe sürün. Bu, aynı zamanda rimelin akarak göz çevresinde koyu renk halkalar yapmasını da engeller.

Krem Allık :
Ürünleri krem formunda kullandığınızda, miktarı az tutmak iyi olacaktır. Bunun nedeni ürünün kıvamıdır. Yani allıktan bahsediyorsak, allığın krem içeriği bunun yüze kolayca yayılmasına sebep olur. Bunu önlemek için de allığınızı sürdükten sonra yanaklarınıza gene toz pudra sürmeniz en iyisi olacaktır. Böylece allık yanaklarınızda kalır, etrafa yayılmaz.

Göz Kalemi :
Göz kaleminin dağılması normaldir. Hatta bu, göz kalemine has bir özelliktir. Burada kaçınmanız gereken bir sey varsa, o da göz kalemini sabitlemeye çalışıp, dağılmasını önlemektir; çünkü göz kalemi hafifçe dağıldığında çok daha seksi bir görünüm katar. Onu sabitlemeye çalışmak, daha katı ve keskin bir ifadeye sebep olur. Ancak gene de göz çevresinde katı ve keskin bir çizgiden yanaysanız, o zaman o belirginliği sağlamak için sıvı halinde olan eyeliner kullanın.

Ruj : Ruj ya da dudak parlatıcısını bir türlü taşırmadan süremiyorsanız, o zaman parmak ucunuzu fondötene değdirin ve dudak çizgisinin üzerine doğru yayın. Bu, ağız çevresindeki çizgileri yumuşatır ve dudakları düzeltip pürüzsüzleştirerek boyanın sabit kalmasını sağlar